Вже з 31 липня в Україні змінюються "правила гри" на енергетичному ринку. На перший погляд — це стосується лише компаній та енергетиків.

Але якщо копнути глибше, стає ясно: наслідки може відчути кожен з нас.

Електроенергія

Що ж сталося? Національна комісія з енергетики (НКРЕКП) підняла стелю цін на електроенергію у години вечірнього піку — тобто з 17:00 до 23:00. Саме тоді українці найактивніше вмикають все підряд: від праски до бойлера.

Що зміниться конкретно:

Це підвищення у 1,67 рази — не жарти.

А що з простими людьми?

Поки пересічні українці можуть зітхнути з полегшенням: ціни для населення залишаються незмінними — 4,32 грн за кіловат-годину. Цей тариф закріплений державою в рамках механізму ПСО — тобто спеціального обов’язку постачати світло для людей за фіксованою ціною.

Але не все так райдужно.

Електроенергія

Опосередкований удар по гаманцю

Фахівці вже застерігають: підвищення цін для бізнесу — це ефект доміно. Чим дорожче електроенергія для промисловості, тим більше витрат лягає на плечі виробників, а ті, своєю чергою, — на нас із вами. Це означає:

  • Дорожчі продукти
  • Зростання цін на послуги
  • І, як наслідок, — інфляційний тиск на економіку

Чому це взагалі робиться?

Причин кілька: нестача електроенергії через війну, пошкоджена інфраструктура, потреба в компенсації дефіциту в енергосистемі. Щоб тримати баланс і не допустити колапсу — ринок має реагувати. І цінами, зокрема.

Електроенергія

Читайте також:

На межі масових відключень світла: у всій країні ввели жорсткі обмеження.

Завищені платіжки за комуналку б’ють по кишені українців: що робити і куди звертатися.