Український уряд погодив законопроект, згідно з яким будуть внесені деякі зміни до Податкового кодексу України.

Пропонується замість квартального періоду звітності впровадити місячний, пише "Економічна правда". Рішення затвердили в ході засідання Кабінету Міністрів України 29 вересня.

Мета законопроекту - забезпечення своєчасного обчислення страхового стажу громадян та призначення пенсій або інших соціальних виплат. Він був розроблений Пенсійним фондом за власною ініціативою.

Як відомо, в даний час платники податків здають квартальну звітність. Сам звіт вони зобов'язані подати в 40-денний термін після закінчення звітного кварталу. Однак у зв'язку з тим, що звітності єдиного соціального внеску та податку на доходи фізичних осіб з квартальним періодом звітності об'єднані, спостерігається відстрочка (від 1 до 3 місяців) надходжень до Реєстру відомостей про заробітну плату співробітників, сплату ЄСВ, страховий стаж та несвоєчасність включення звітних періодів для розрахунку соцвиплат (тимчасова непрацездатність, безробіття, нарахування пенсії).

Крім того, ослаблена платіжна дисципліна в частині суми єдиного внеску
зміщення строку (від 1 до 3 місяців) розрахунку показників середньої зарплати, з якої сплачено страхові внески.

Спостерігається неможливість проведення своєчасного щомісячного аналізу основних показників, що впливають на наповнення Пенсійного фонду.

Популярні новини зараз

Гороскоп на завтра, 21 травня: нова фаза Місяця налякає знаки Зодіаку – продумайте все вже сьогодні

Літо 2025: гороскоп на спекотний сезон для кожного знака Зодіаку - що чекає на всіх нас, щоб не облажатися

Лічильники води можна не встановлювати: як українцям бути без помтіних показників

Анастасія Приходько розгромила Ziferblat через виступ на Євробаченні-2025: "Це фіаско!"

Показати ще

Дані фактори, каже Лазебна, стали причиною для того, щоб внести зміни до Податкового кодексу.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що для українських підприємців передбачений новий вид штрафу. У ВР запропонували карати ті суб'єкти господарювання, у яких не буде своїх даних про філії та відділення в Єдиному держреєстрі даних.

Повідомляється, що розмір штрафу складатимуть від 25 до 400 неоподатковуваних мінімумів або 4250-8500 гривень.

Автори законопроекту кажуть, що зараз за відсутність даних штрафи не передбачені. саме з цієї причини суб'єкти господарювання не поспішають їх вносити. А це ризики для держави, інших підприємців і споживачів. У держави обмежуються можливості захищати права споживача, а також здійснювати контроль за якістю і безпекою продукції і всіх видів послуг і робіт.

Депутати впевнені, що після прийняття законопроекту, юридичні особи стануть відповідальніше ставитися до державної реєстрації своїх відокремлених підрозділів.

Раніше Hyser писав про те, що пенсійний стаж рахуватимуть по-новому.

Також Hyser повідомляв, що Німеччина заманює українських заробітчан.

Нагадаємо, що в Україні заявили про податок на дощову воду.